EDIȚIA A VII- A

REZULTATE FINALE ED.aVIIa CANTO - rezultatele sunt in ordine descrescătoare

FELICITĂRI TUTUROR!

Mulțumim pentru prezența în juriu și pentru oportunitățile oferite concurenților acestei ediții, Walter Dionisie si Anca Dionisie!

5-6 ANI DEBUT

1, CARLA DINU TROFEUL GRUPEI

2, MARIA INGRID DRAGOMIR I

3, IRIS VERONICA GORI I

4, ADELINA DANIELA CREȚU I

5, DEEA CREȚU I

6, LUCA GABRIEL POPA I

5-6 ANI ROMÂNESC AVANSAT

1, MARIA ROMINA DINU TROFEUL GRUPEI

2, IOANA ALEXIA SALLE I

3, MARINA VELICU I

7 ANI ROMÂNESC DEBUT

1, ANDREI RĂILEANU TROFEUL GRUPEI

2, IRIS RĂDUIANU I

3, MAIA ELIZA ȘTEFANIA CONETE I

4, IOANA ANTONIA NELEPCU I

5, TEODORA CIOBANU I

6, LILI ANNA MARIA ALMIENTO II

8 ANI ROMÂNESC DEBUT

1, EMMA CRISTINA LESCAI MARELE TROFEU 4-8 ANI

2, SOFIA CHIRIȚĂ TROFEUL GRUPEI

3, ECATERINA MOHORA I

4, MARIA AMALIA BĂLĂU I

5, MAIA IOANA COPAE I

6, SASHA ANTONOV II

8 ANI ROMÂNESC AVANSAT

1, ALESSIAARIANA TITIȘAN TROFEUL GRUPEI

2, ALEXIA MARIA DRĂGULIN I

3, CARINA GEORGIANA DOBRINESCU I

4, MARIA THEODORA TĂTULESCU I

5, SIMONA RANGELOVA I

9-12 ANI ROMÂNESC DEBUT

1, DARIA ENE TROFEUL GRUPEI

2, RAISA MUTU I

3, IOANA TEODORA PODAȘCĂ I

4, VALERIA MARIA CHIRIAC I

5, DARIA IOANA ALEXIA PANAIT II

6, SARA IRINA GABRIELA POPESCU II

10-12 ANI INTERNAȚIONAL DEBUT

1, RADU IONESCU TROFEUL GRUPEI

2, KARLA JESSICA HUZU I

3, IOANA MARIA MANOLACHE II

4, DARIA IOANA ALEXIA PANAIT II

5, SARA IRINA GABRIELA POPESCU III

9 ANI ROMÂNESC AVANSAT

1, ALICE SAGHIAN TROFEUL GRUPEI

2, ALESSIA POP I

3, IUSTIN DRAGOȘ BOBU I

4, ANDRA TĂNASE I

5, DARIA UDREA I

6, ALEXANDRA IRION I

7, IRINA MIHĂILĂ I

8, ANA MARIA LORENA POPA II

9, ALEXANDRA MARIA ZLATE II

10 ANI ROMÂNESC AVANSAT

1, LORENA CONDRACHE TROFEUL GRUPEI

2, GEORGIANA MEȘCA TROFEUL GRUPEI

3, MIRUNA MARIA LICA I

4, DIANA THEODORA RADU I

5, MARIA LĂCRĂMIOARA CARDON I

9 ANI INTERNAȚIONAL AVANSAT 

1, ALESSIA POP TROFEUL GRUPEI

2, MARIA KARINA SALLE I

3, ANA MARIA LORENA POPA I

10 ANI INTERNAȚIONAL AVANSAT

1, MIRUNA MELEȘCANU MARELE TROFEU 9-12 ANI

2, ALESSIA AVRAM TROFEUL GRUPEI

3, TEODOR MATEI MORĂRUȘ I

4, TEEA HOLEICIUC I

5, MARIA PĂTRÎNOIU I

6, DIANA THEODORA RADU II

7, IUSTINA GABRIELA PAUN II

11-12 ANI ROMÂNESC AVANSAT

1, SABINA ANDREEA AVRAM TROFEUL GRUPEI

2, BIANCA COSTIN I

3, IOANA DINU I

4, TEODORA LUPU I

5, IRINA GHEORGHIȚĂ I

6, IRINA ALINA POPA II

7, LAVINIA MARIA BOLOZAN II

8, LARISA GEORGIANA CIOCAN III

11-12 ANI INTERNAȚIONAL AVANSAT

1, SABINA ANDREEA AVRAM TROFEUL GRUPEI

2, IRINA GHEORGHIȚĂ I

3, BIANCA COSTIN I

4, ESPERANZA CRISTA MARIA
BENCLINOV I

5, IRINA ALINA POPA I

6, DARIA NICOLETA MATEI II

7, EKATERINA POPOVA II

CREAȚIE

1, LORENA CONDRACHE TROFEUL SPECIAL AL JURIULUI 10-14 ANI

2, INGRID MARIA DRAGOMIR TROFEUL GRUPEI

3, ALESSIA ARIANA TITIȘAN I

4, INGRID MARIA DRAGOMIR I

MUZICĂ POPULARĂ 

1, SABINA RADA I

ETNO 6-9 ANI

1, RAISA MUTU TROFEUL GRUPEI

2, CRINA MARIA NICULAE I

3, DARIA UDREA I

4, IOANA ALEXIA SALLE I

5, ROXANA ANA MARIA NIȚĂ I

ETNO 10-14 ANI

1, ALESSIA AVRAM TROFEUL GRUPEI

2, ALESIA ELENA CAZACU I

3, IRINA ALINA POPA I

4, CARMEN MURĂRESCU I

5, ERIKA DRĂGAN II

6, DIANA THEODORA RADU II

MUZICĂ DE FILM/MUSICAL

1, ALESSIA ARIANA TITIȘAN TROFEUL SPECIAL AL JURIULUI 5-9 ANI

2, EKATERINA POPOVA TROFEUL GRUPEI

3, ILINCA BOAMBEȘ I

4, MARIA LAURA COMAN I

5, CRINA MARIA NICULAE I

MUZICĂ DE CRĂCIUN/IARNĂ 

1, ALESSIA AVRAM TROFEUL GRUPEI

2, ALEXANDRA CÎRCEI I

3, ROMÂNCUȚELE - GRUP VOCAL I

4, ANA MARIA LORENA POPA II

5, CRINA MARIA NICULAE II

ACOMPANIAMENT LIVE

1, EKATERINA POPOVA I

DUET/TRIO

1, IULIA BANU/MARIA PĂTRÎNOIU TROFEUL GRUPEI

2, MÂNDRE ROMÂNCUȚE TROFEUL GRUPEI

13+ ANI DEBUT

1, LARA MARIA STAMATE TROFEUL GRUPEI

2, EDUARD CANDOI I

3, ILINCA BOAMBEȘ I

4, CARINA NICOLETA DĂNĂILĂ I

5, ANA MARIA PARASCHIV I

6, LARA MARIA STAMATE I

7, EMA ANDREEA BULGARU I

8, ALEXANDRA MĂDĂLINA ȚINTEA II

13-14 ANI AVANSAT

1, GABRIELA ALEXANDRA TUFĂNESCU MARELE TROFEU 13+ANI

2, CARMEN MURĂRESCU TROFEUL GRUPEI

3, DAN IOAN BULTOC TROFEUL GRUPEI

4, ARIANA POP I

5, DARIA NICOLA DOBRINESCU I

6, DIANA MATEESCU I

15+ ANI AVANSAT

1, MEDEEA PAULA BENCHEA TROFEUL GRUPEI

2, ADA MARIA CHICOȘ I

3, GABRIELA GHIȚĂ I

REZULTATE FINALE ED.aVIIa MUZICĂ INSTRUMENTALĂ - rezultatele sunt in ordine descrescătoare

FELICITĂRI TUTUROR!

ANUL I - 4 ANI ÎNCEPĂTORI

1, INGRID MANOLE TROFEUL GRUPEI

2, IOANA RAIRA BONTEA TROFEUL GRUPEI

3, TUDOR GABRIEL PĂUN I

ANUL I - 5 ANI ÎNCEPĂTORI

1, INGRID MARIA BARBARASA TROFEUL GRUPEI

2, ANA VINTILĂ I

3, MATEI POP I

4, DAVID BELCIUGAN I

5, ALEXANDRA MARIA MISTODE II

6, TUDOR MANEA II

7, MATEI FULGA II

8, IOANA ALEXANDRA CRISTESCU III

ANUL I - 6 ANI ÎNCEPĂTORI

1, EVA MARIA LAE TROFEUL GRUPEI

2, CEZAR MIHAI POPESCU I

3, SOPHIE VOLINTIRU I

4, MATEI LUCA DOBRESCU II

5, PATRICIA NIȚU II

ANUL I - 7 ANI ÎNCEPĂTORI

1, NICOLAE COCA TROFEUL GRUPEI

2, MAXIMILIAN IOAN NASTAC I

3, DAVID NICOLAE MUNTEAN I

4, SIMON NEACȘU I

5, CRINA MARIA NICULAE II

6, MIHAI EDUARD STAN II

7, ANDREEA ȘURUBARIU ZUVELCATU III

8, DAVID ANDREI CRĂCEA III

ANUL I - 8 ANI ÎNCEPĂTORI

1, ALEXANDRU FLOREA TROFEUL GRUPEI

2, MIRUNA GĂLĂȚANU TROFEUL GRUPEI

3, ANDREEAS BOTEZATU I

4, AYSEL SOFIA BEROS CONTRERAS I

ANUL II - 6-7 ANI ÎNCEPĂTORI

1, REBECCA GRIMBERG TROFEUL GRUPEI

2, NATALIA ANGELESCU I

3, SÂNZIANA BOBOC I

4, DIANA ELENA COLONESCU II

ANUL II - 8-9 ANI ÎNCEPĂTORI

1, INUKA ANASTASIA PENA TROFEUL GRUPEI

2, ALEXIA FLORENTINA VASILICĂ I

3, ELISE RAHELA GLONȚ I

4, REBECA GROZA I

5, IOANA LĂPĂDAT II

6, CARLA ROTARU II

ANUL II - 11 ANI ÎNCEPĂTORI

1, ERIKA DRĂGAN TROFEUL GRUPEI

2, DIANA IONAȘCU I

3, DARIA ELENA IANCU I

ANUL II - 5-6 ANI AVANSAȚI

1, VICTOR IANCU MARELE TROFEU

2, EMILIA TRIF I DE EXCELENȚĂ

3, IRIS SCRIPNIC I DE EXCELENȚĂ

ANUL II - 7-12 ANI AVANSAȚI

1, SOFIA VESA I DE EXCELENȚĂ

2, ANGHELINA CAZACU I

3, ALEXANDRU OLTEANU I

4, DAVID CIUREA I

ANUL III - 8-9 ANI AVANSAȚI

1, RADU TRIF I DE EXCELENȚĂ

2, ANDREI BOGDAN I DE EXCELENȚĂ

3, ALESSANDRO GENETE I DE EXCELENȚĂ

4, ELENA CĂTĂLINA DINCĂ I DE EXCELENȚĂ

ANUL III - 12-13 ANI AVANSAȚI

1, EDUARD CANDOI I DE EXCELENȚĂ

2, VLAD MIHAI POPA I SPECIAL

3, ALIN ȘTEFAN ICONARU II

ANUL IV - 9-10 ANI AVANSAȚI

1, BOGDAN ANDREI GRIGORE I DE EXCELENȚĂ

2, ANTONIO ISTUDOR I

ANUL VI AVANSAȚI

1, ANITA FULGA I DE EXCELENȚĂ

ANUL VIII AVANSAȚI

1, DAN IOAN BULTOC I DE EXCELENȚĂ

TWILIGHT

1, ALIN ȘTEFAN ICONARU I

2, MATIA ALEXANDRU NICOLA I

VIOARA SOLO

1, SEBASTIAN GRĂMADĂ I

VIOARĂ TWILIGHT

1, MARA ALEXANDRA BOATĂ TROFEUL GRUPEI

2, IRINA PREDUȘEL I SPECIAL

3, IOANA PILAN I SPECIAL

4 MÂINI

1, MARINA IANCU&ANTONIO ISTUDOR TROFEUL GRUPEI

2, ANITA FULGA&DARIA HUDECZ TROFEUL GRUPEI

3, MARINA IANCU&VICTOR IANCU I SPECIAL

4, ANITA FULGA&DARIA HUDECZ&MARINA IANCU I SPECIAL

5, ANGHELINA CAZACU&ALESSANDRO GENETE I

PROFESIONIȘTI

CLS.I&II

1, ANTONIO IOAN CĂPĂȚÂNĂ TROFEUL GRUPEI

2, DAVID ALECSANDRO MIU TROFEUL GRUPEI

3, DARIA VOICU I

4, MAIA ELENA RĂDOI I

5, ANA BOBOC I

CLS.III&IV

1, TEODORA DAMIAN MARELE TROFEU

2, MELISSA DUȚĂ TROFEUL GRUPEI

3, LARISA MANOLE I

4, ANASTASIA ANDREEA ONESCU I

5, LUCA HUIDUC MANOLESCU I

6, ILINCA PREDA I

7, MARIA ARINA CONSTANTIN II

8, DENIS CRISTIAN CONSTANTIN - NEPREZENTAT